Dualar, Türkçe Okunuşları ve Anlamları

Emmeyi Reddeden Bebek için Okunacak Dua

Bu yazıda emmeyi reddeden bebek için okunacak dua ve bu duaların nasıl okunduğundan bahsedeceğiz. Emmeyi reddeden bir bebek, anne babalar için endişe verici bir durum olabilir. Bebeğinizin yeterince beslenmediğini ve sağlıklı bir şekilde gelişmediğini düşünmek, oldukça stresli bir deneyim yaratabilir. Bu zor zamanda birçok anne baba manevi destek ve şifa aramaktadır.

Bebeğin Emmesi için Hangi Dua Okunur?

Bebeğin emmesi için şu dua okunur:

Rabbana hab lana min azwajina wa dhurriyyatina qurrata a’yunin wa-j’alna lil-muttaqina imama. Rabbana atina fi’d-dunya hasanatan wa-fi’l-akhirati hasanatan waqina ‘adhaba’n-nar.

Rabbana la tu’akhidhna in nasi’na aw akhta’na. Rabbana wa la tahmil ‘alayna isran kama hamaltahu ‘ala’lladhina min qablina. Rabbana wa la tuhammilna ma la taqata lana bihi.

Yenidoğan Bebekler için Emzirme Duası Nelerdir?

Yenidoğan bebekler için emzirme duaları şu şekildedir:

  1. Rabbana iftah baynana wa bayna qawmina bil-haqqi wa anta khayrul fatihin
  2. Rabbana la tu’akhidhna in nasi’na aw akhta’na
  3. Rabbana la tu’akhidhna bima fa’ala’s-sufaha’u minna
  4. Rabbana wa la tahmil ‘alayna isran kama hamaltahu ‘ala’lladhina min qablina
  5. Rabbana wa la tuhammilna ma la taqata lana bihi
  6. Rabbana la tuzigh quloobana ba’da idh hadaytana wahab lana min ladunka rahmah innaka anta-l Wahhab
  7. Rabbana amanna bima anzalta wattaba’na-r-rasula fa-ktubna ma’a-sh-shahidin
  8. Rabbana afrigh ‘alayna sabran wa tawaffana muslimin
  9. Rabbana taqabbal minna innaka anta-s-Sami’ul-‘Alim
  10. Rabbana wadkhilhum jannati ‘adnin allati wa’adtahum waman salaha min aba’ihim wa azwajihim wa dhurriyyatihim innaka anta-l ‘Aziz-ul-Hakim

Yenidoğan bebekler için emzirme duaları yukarıdaki gibidir. Dualarımızı samimiyetle yaptığımızda, Allah onları işitir ve yanıtlar. Bizler O’na güvenip sabırla bekleriz. Dualarımızı kabul etmesi için dua ederken, Rabbimizin hikmetine ve iradesine teslim olmayı da unutmamalıyız. O’nun istediği şekilde, en hayırlı olanı bizlere lütfetsin.

Bebeğin Memeyi ve Emmeyi Bırakması için Hangi Dua Okunmalıdır?

Bebeğin memeyi ve emmeyi bırakması için şu duayı okuyun:

Rabbî, sâidi tiflî fî umaliyyeti’n-nemwi wat-tatwîri biṣḥatin jayyidatin wa’as-hil ‘alayhi at-takhlus̱a min ‘âdati’r-radâ’ah. Allâhumma, a’inn tiflî fî umaliyyeti’n-nemwi wat-tatwîri bis̱̱-s̱abri wal-quwwati. Sahhil ‘alayhi hâdhihi’l-umaliyyah.

Rabbî, sâidi tiflî fî tatwîri iḥtiyâjâtihi wa-ihtimâmihi, wa-sâidnî fî taqdimi’d-du’umi l-ladhî yahtâjûh. Allâhumma, sâidi tiflî fî umaliyyeti’n-nemwi wat-tatwîri biṣḥatihi wa-sahhil ‘alayya fahmi umaliyyeti’n-nemwi wa-taqdimi’d-du’umi lladhî yaḥtâjûh.

Bebeğiniz bu dönemde strese girmemesi ve iyi hissetmesi çok önemlidir, bu duaların ardından stres için okunacak duayı da okuyabilirsiniz. Duaları samimi bir şekilde ve içtenlikle okumanız önemlidir. Ayrıca, sabırlı olmanın ve çocuğunuzun duygularını anlamanın da önemli olduğunu unutmayın.

Bu İçerikler İlginizi Çekebilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir