Dualar, Türkçe Okunuşları ve Anlamları

Saniyede Kabul Olan Dilek için Okunacak Dua

Saniyede kabul olan dilek için okunacak dua umut dolu duaların en özel olanlarından biridir. Hem inancın derinliğini yansıtır hem de insanın iç dünyasındaki isteklerin en yücesine dokunur. İnsanların hayatlarında önemli bir yere sahip olan dualar, inançların ve kültürlerin derinliklerinden süzülüp gelir.

İnsanoğlu, yaşamın zorluklarıyla karşılaştığında, umutlarını ve arzularını dile getirmek için dualara sığınır. Bu dualar, içten gelen bir niyetle yapıldığında, manevi güçlerin etkisiyle adeta birer dilek fısıldayarak semaya yükselirler. Bu yazıda, saniyede kabul olan dilek için okunacak dua konusunu daha yakından ele alacak ve manevi bir yolculuğa çıkacağız.

Anında Kabul Olan Etkili Dilek Duası Nelerdir?

Anında kabul olan etkili dilek duası aşağıdadır.

  1. Rabbana atina fi’d-dunya hasanatan wa fi’l-akhirati hasanatan wa qina ‘adhaban-nar.
  2. Bismillahir-Rahmanir-Rahim. Wa laqad yassarnal-qur’ana lil-dhikri fahal min muddakir.
  3. Rabbi ishrah li sadri wa yassir li amri wahlul uqdatam-min lisaani yafqahu qawli.
  4. Rabbana hab lana min azwajina wa dhurriyyatina qurrata a’yunin wa ja’alna lil muttaqina imama.
  5. Rabbi zidni ilma.

Sadece dileklerin kabul olması için okunacak dua değil, her dua bir bağlılık ve teslimiyet ifadesidir. İnsanların dualarıyla ilettiği istekler, Allah’ın hikmeti ve iradesiyle uyumlu olduğunda, gerçekleşme şansı bulur. Bu nedenle, dua etmek, sadece bir dilek listesi sunmak değil, aynı zamanda Allah’a olan güvenin ve bağlılığın ifadesidir.

10 Saniyede Kabul Olan Dua Hangisidir?

10 saniyede kabul olan dua diye bir şey bulanmaz ancak dualarınızın kabul olması için okunacak dua şu şekildedir:

Rabbi-ghfir warham wa anta khayrur-rahimin. Rabbi la tadharni fardan wa anta khayrul-warithin. Rabbi ishrah li sadri wa yassir li amri. Rabbana hab lana min azwajina wa dhurriyyatina qurrata a’yunin wa ja’alna lil muttaqina imama. Rabbana taqabbal minna innaka antas-sami’ul-‘alim.

58 Saniyede Kabul Olan Dua Hangisidir?

58 saniyede kabul olan dua gibi İslam’da yeri olmayan dua yerine okumanız gereken dua aşağıdadır.

Allahuma inni as’alukel-jannate wan-najaate minen-nar. Allahuma inni as’alukel-afiyate fi’d-dini wad-dunya wal-akhirati. Allahuma inni as’alukel-imaane Allahuma inni as’alukel-ilme. Allahuma inni as’alukere

5 Dakikada Kabul Olan Dua Hangisidir?

5 dakikada kabul olan dua yerine dileklerinizin gerçekleşmesi için aşağıdaki duayı okuyun:

Rabbi-ghfir warham wa anta khayrur-rahimin. Rabbi la tadharni fardan wa anta khayrul-warithin. Rabbi ishrah li sadri wa yassir li amri. Rabbana hab lana min azwajina wa dhurriyyatina qurrata a’yunin wa ja’alna lil muttaqina imama. Rabbana taqabbal minna innaka antas-sami’ul-‘alim. Rabbi-ja’alni muqeema-s-salati wa min dhurriyyati. Rabbana wa taqabbal du’a. Rabbi-ghfir li wa li-walidayya wa li-man dakhala baytiya mu’minan wa lil-mu’minina wal-mu’minat. Rabbi zidni ilma. Rabbi anzilni munzalan mubarakan wa anta khayrul-munzilin.

1 Günde Gerçekleşen Dilek Duası Nedir?

1 günde gerçekleşen dilek duası diye bir şey bulunmamakla birlikte dilekleriniz gerçekleşmesi için şu duayı okuyun:

Allahu la ilaha illa huwal-haiyul-qayyumu la ta’khuzuhu sinatun wa la naumun. Lahu ma fis-samawati wa ma fil-ardi. Wa man dhall-ladhi yashfa’u ‘indah illa bi-idhnih. Ya’lamu ma baina aydihim wa ma khalfahum. Wa la yu bi-‘ilmihi illa ma sha’a. Wa sisaa kursiyyuhus-samawati wal-arda. Wa la yakunhu hifzhuhuma thaqalan ‘alayhi. Huwal-‘aliyyul-‘azhim.

Bu İçerikler İlginizi Çekebilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir