Dualar, Türkçe Okunuşları ve Anlamları

Uyumayan Bebekler için Okunacak Dua

Bu yazımızda, uyumayan bebekler için okunacak duaları ve dua okumanın yanında yapabileceklerinizi ele alacağız. Uyumama durumu, hem bebek için hem de ebeveynler için oldukça zorlayıcı bir durum olabilir.

Bebeğinizin huzursuzluğu ve uykuya dalmakta zorlanması, günlük hayatınızı ve ruh halinizi de olumsuz etkileyebilir. Bu durumda, birçok ebeveyn çareyi dua okumakta bulur. İşte size uyumayan bebekler için okunacak birkaç farklı dua yazısı.

Uyumayan Bebek için Hangi Dua Okunmalıdır?

Uyumayan bebek için aşağıdaki duayı okuyun.

Allahumme Rabben-nasi, muzhibel-hembi, kashifel-gammi, mujibe-d’davati, heb li min ledunke rahmeten teskunu biha kalbi, ve tatma’inu biha nefsi, ve tagnaa biha an dunya va ma fiha.

Allahumme Rabbes-semavati vel-ardı ve ma beynehuma, ilahe-l’alamin, a’uzu bika min şerri kulli zi şerrin, ve min şerri hadihi-l-leyleti, ve vahşateha, ve su’i ahlamıha, ve hemmiha ve gammiha.

Gece Uyumayan Bebekler için Okunması Gereken Dualar

Gece uyumayan bebekler için şu dualar okunur:

Allahuma ikfini şerri hadihi-l-leyleti ve hemmaha ve gammiha, ve estajiru bika min zalatiha ve aathamıha, ve a’uzu bika min şerri kulli dabbetin ente aakhizun binaasiyateha, inna Rabbi alaa sıratin mustakim.

Allahümme salli ala seyyidina Muhammedin ve ala alihi ve sahbihi ve sellim. Allahümme inni es’eluke min hayriha ve a’udhu bika min şerriha. Allahümme inni es’eluke rahmeten min ‘indike teskunu biha fu’adi ve tathma’inu biha nefsi ve tagnaa biha an dunya ve ma fiha.

Allahümme inni es’eluke ya Allah ya Rahman ya Rahim ya Hayyu ya Kayyum ya Za’l-Celali vel-Ikram. Allahümme inni es’eluke rahmeten min ‘indike teskunu biha fu’adi ve tathma’inu biha nefsi ve tagnaa biha an dunya ve ma fiha.

Uyumayan Çocuğa ve Bebeğe Okunacak En Etkili Dua

Uyumayan çocuk ve bebeğe okunacak en etkili dua şu şekildedir:

Bismillahirrahmanirrahim. Allahümme inni es’eluke min hayri hazihi-l-leyli ve a’udhu bika min şerriha. Allahümme inni es’eluke rahmeten min ‘indike teskunu biha fu’adi ve tathma’inu biha nefsi ve tagnaa biha an dunya ve ma fiha.

Allāhumma innī as’aluka khayra hādhā l-laylati wa-khayra mā ba’dahā, wa-a’ūdhubika min sharri hādhā l-laylati wa-sharri mā ba’dahā, Allāhumma innī a’ūdhubika minal kasali wa-s-samt, wa-a’ūdhubika min ‘adhābi l-qabri, lā ilāha illā anta.

Allāhumma Rabba n-nawmi wa s-sakarāt, fa taqabbal minnī hādha l-qalba l-muta’aba wa-hdī lī fīhi, wa ṣabbit qalbī ‘alā dīnika wa faqqihnī fī d-dīni wa-rzuqnī ḥusna l-ḵātimati wa-j’al min riḍāka wa-‘afwika ‘inda l-qaḍā’i wa-l-qaḍāri naṣībī, wa-j’al l-jannata dārī wa-maqīla ‘āfiyatī wa-manzila qurratī, Allāhumma āmīn.

Uyumayan bebekler için okunan dualar, bebeğin rahatlamasına ve huzura kavuşmasına yardımcı olabilir. Bebeğiniz için dua ederken samimi ve içten olmanız önemlidir. Duaları abdestli olarak okumak ve bebeğinizi kucağınıza alarak okumanız da daha faziletlidir. Ayrıca bebeğinizi sakinleştirmek ve huzurlu hissettirmek için sakinleşmek için dua okumayı da ihmal etmeyin.

Bununla birlikte bebeğinizin uyku probleminin nedenini araştırmak için bir doktora danışmanız da önemlidir. Bebeğiniz için bir uyku rutini oluşturmak ve buna uymak, onu uykuya dalmaya teşvik edecektir. Bebeğinizi uykuya dalmadan önce çok fazla uyarmamaya ve onu zorlamamaya dikkat edin

Bu İçerikler İlginizi Çekebilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir