Dualar, Türkçe Okunuşları ve Anlamları

Birinin Bir Yere Gitmesini Engellemek için Okunacak Dua

Bazen hayatımızda, yaşamak istemediğimiz durumlar olur ve birinin bir yere gitmesini engellemek için okunacak dua arayabiliriz. Bu durumlar, ailemizi veya sevdiklerimizi korumak için gerekli olabilir. Bu gibi durumlarda dua, Allah’tan yardım talep etmek için güçlü bir araç olabilir.

Ancak şunu da unutmamak gerekir ki dua, her zaman istediğimizin gerçekleşeceğinin garantisi değildir. Dua, Allah’a teslimiyet ve tevekkül göstermektir.

Eşinin Bir Yere Gitmesini Engellemek için Okunması Gereken Dua Hangisidir?

Eşinin bir yere gitmesini engellemek için şu dua okunur:

Rabbana hab lana min azwajina wa dhurriyyatina qurrata a’yunin waj’alna lil-muttaqina imama. Rabbana la tuzigh qulubana ba’da idh hadaytana wahab lana mil ladunka rahmah, innaka anta al-wahhab. Rabbana atina mil ladunka rahmah wahayyi’ lana min amrina rashada.

Rabbana la tu’akhidhna in nasina aw akhta’na, Rabbana wa la tahmil alayna isran kama hamaltahu ‘ala alladhina min qablina, Rabbana wala tuhammilna ma la taqata lana bih, wa’fu ‘anna waghfir lana warhamna, anta mawlana fansurna ‘ala al-qawm al-kafirin. Rabbana amanna bima anzalta wattaba’na ar-rasula fak tubna ma’a ash-shahideen.

Rabbana la taj’alna fitnatan lil-qawm az-zalimin. Rabbana wa ba’ath fihim rasulan minhum yatlu ‘alayhim ayatika wa yu’allimuhumul-kitaba wal-hikmata wayuzakkihim, innaka anta al-‘azizu al-hakeem. Rabbana wa taqabbal du’a. Rabbana ighfir lana wa li-ikhwanina alladhina sabaquna bil-imani wa la taj’al fi qulubina ghillan lilladhina amanu, Rabbana innaka ra’ufun raheem. Rabbana amanna faghfir lana warhamna wa anta khayru al-ghafireen.

Unutmamak lazımdır ki eşinin bir yere gitmesini engellemek için okunması gereken bir dua İslam’da uygun bir davranış değildir. İslam, ilişkilerde karşılıklı saygı, güven ve anlayışın önemini vurgular. Eşler arasındaki muhabbet için dua okumak daha faziletlidir. sorunların açık bir şekilde konuşularak çözülmesi gerekmektedir. Dolayısıyla, eşinin bir yere gitmesini engellemek gibi bir niyetle dua etmek yerine, ilişkideki sorunları çözmek için Allah’tan yardım istemek daha uygun olacaktır.

Birinin Size Gelmesini Engellemek için Hangi Dua Okunur?

Birinin size gelmesini engellemek için aşağıdaki dua okunur.

Allahumma ya muqallibal-qulubi, thabbit qalbi ‘ala dinik. Allahumma ihdini wa saddidni. Rabbana la tuzigh qulubana ba’da idh hadaytana. Rabbana atina min ladunka rahmah wahayyi’ lana min amrina rashada. Rabbana iftah baynana wa bayna qawmina bil-haqqi wa anta khayrul-fatiheen.

Allahumma ighfir li waliwalidayya warhamhuma kama rabbayani saghira. Rabbana la taj’alna fitnatan lilladhina kafaru. Rabbana atina fi’d-dunya hasanatan wa fil-akhirati hasanatan waqina ‘adhaban-nar.

Allahumma inni as’aluka al-hudaa wattaqwa wal-‘afafa wal-ghina. Rabbana ighfir lana wa li-ikhwanina al-ladhina sabaquna bil-imani wala taj’al fi qulubina ghillan lilladhina amanu

Bu İçerikler İlginizi Çekebilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir