Dualar, Türkçe Okunuşları ve Anlamları

En Güçlü Geri Getirme Duası

En güçlü geri getirme duası, insanların kaybettikleri şeyleri, ilişkileri veya fırsatları yeniden kazanmak için sıklıkla başvurduğu manevi araçlardan biridir. Hayatın karmaşıklığı içinde zaman zaman istenmeyen ayrılıklar, kayıplar veya aksilikler yaşanabilir. Ancak, duaların gücüyle umut yeniden filizlenir.

Bu yazıda, en güçlü geri getirme duası ve bu duaların ne olduklarından bahsedeceğiz. Unutmayın ki asıl önemli olan, duayı samimi bir şekilde ve içtenlikle okumaktır. Allah, kalbinizdeki niyeti bilir ve size en doğrusunu nasip eder.

Geri Getirme Duası Nasıldır?

Ayet-el Kürsi, Kur’an-ı Kerim’in Bakara suresinin 255. ayetinde yer alan ve birçok fazileti olduğuna inanılan bir ayettir ve geri getirme duası olarak da okunabilir. Ayrıca İhlas Suresi, 4 ayetten oluşan kısa bir suredir. Her gün 3 defa veya 7 defa okumak geri getirme duası olarak da faydalı olacaktır.

En güçlü geri getirme duası olarak Felak ve Nas Sureleri de örnek olabilir, bu sureler Kur’an-ı Kerim’in son iki suresidir. Bu sureleri her gün yatmadan önce 3 defa veya 7 defa okumak özellikle geri gelmesini istediğimiz kişiyi kötü ve yanlış düşüncelerden koruyacaktır. Bu sureleri okuduktan sonra en azından iki rekat tesbih namazı kılmak da dua okumanın faziletlerindendir.

Sevdiğini Geri Getirme Duası Hangisidir?

Sevdiğini geri getirme duası şu şekildedir:

  1. Bismillâhirrahmânirrahîm.
  2. Allâhu lâ ilâhe illâ huve. El-Hayyul-Kayyûm. Lâ ta’huzuhu sinatun velâ naum. Lahu mâ fis-samâvâti ve mâ fil-ard.
  3. Men zzal-ladhî yeşfe’u ‘indehu illâ bi iznihî. Ya’lemu mâ beynehum ve mâ halfehum.
  4. Ve lâ yuhiytûne bi ‘ilmihi illâ bimâ şâ’a. Vesia’a kursiyyuhus-samâvâti vel-ard.
  5. Ve lâ yukallifuhu hifzhuhumâ. Ve huvel-‘Aliyyul-‘Azîm.

77 kez okunan Ayetel Kürsi ile sevdiğini geri getirme duası yukarıdaki gibidir. Bu duayı gece namazı kılınışının ardından okumak sevdiğinizin geri gelmesini sağlayacak ve sizi eskisinden daha çok sevmesine vesile olacaktır.

Gideni Geri Getirme Duası Hangisidir?

Gideni geri getirme duası aşağıdaki gibidir.

Rabbi erci’ ilayye mâ fekadtuhu. Allahumma, a’innî alâ îcadî mâ fekadtuhu. Ya Rahman, erci’ ilaynâ mâ fekadenâhu. Ya Rabbi, erci’ ilaynâ mâ daâ minnâ. Allahumma, ihdinâ li’îcadî mâ fekadnâhu.

Rabbim, kaybettiğim kişiyi bana geri ver. Allah’ım, kaybolanı bulmamıza yardım et. Ya Rahman, gideni bize geri ver. Ey Rabbim, kaybolanı bize yeniden bahşet. Allah’ım, kayıp olanı benimle yeniden buluştur.

Yüzde Yüz Geri Getirme Duası Hangisidir?

Yüzde yüz geri getirme duası şu şekildedir:

Rabbi, erci’ ilayye ma fekadtuhu. Allahumma, ihdina li’ijadi ma fekadtuhu. Ya Rahman, erci’ ilayna ma fekadenahu. Ya Rabbi, arji’ ilayna ma da’a minna. Allahumma, ihdina li’ijadi ma fekadnahu. Rabbi, erci’ ilayye ma fekadtuhu. Allahumma, ihdina li’ijadi ma fekadtuhu. Ya Rahman, erci’ ilayna ma fekadenahu. Ya Rabbi, arji’ ilayna ma da’a minna. Allahumma, ihdina li’ijadi ma fekadnahu.

Bu İçerikler İlginizi Çekebilir