Dualar, Türkçe Okunuşları ve Anlamları

Birinin Defolup Gitmesi için Dua

Birinin defolup gitmesi için dua okumak bizi ruhsal olarak rahatlatsa da bu durumda iyi dileklerde bulunup öfkemizi her daim kontrol altında tutmalıyız. Bazen hayatımızda, ilişkilerimizde veya iş ortamlarımızda bizi rahatsız eden, huzurumuzu kaçıran insanlarla karşılaşabiliriz. Bu durumda, içimizdeki huzursuzluk ve stres artar ve bazen bu kişilerin gitmesi için bir çıkış ararız. Ancak, bu isteklerimizi gerçekleştirmek için dua etmek, birçok kişi için bir başvuru noktası olabilir.

Peki, birinin defolup gitmesi için dua etmek doğru mu? Bu yazıda, bu konuyu derinlemesine ele alacağız ve bu tür duaların etkilerini ve ahlaki boyutunu tartışacağız.

Birinin Defolup Gitmesi için Okunacak Dua Hangisidir?

Birinin defolup gitmesi için okunacak dua yerine aşağıdaki duayı okuyun:

Bismillahirrahmanirrahim, Allahumma innā nasta’īnuka wa nastaghfiruka wa nu’minu bika wa natawakkalu ‘alayka wa nuthni ‘alaykal khayra wa nashkuruka wa lā nakfuruka wa nakhla’u wa natruku man yafjuruka. Allahumma imanan bika wa tawakkulan ‘alayka. Allahumma na’ūdhu bika min shurūrina wa min shurūr al-khalā’iq.

Allahumma innā nasta’īnuka wa nastaghfiruka wa nu’minu bika wa natawakkalu ‘alayka wa nuthni ‘alaykal khayra wa nashkuruka wa lā nakfuruka wa nakhla’u wa natruku man yafjuruka. Allahumma innā na’ūdhu bika min shurūrina wa min shurūr al-khalā’iq. Yā Rabbu ij’alnā laka shukūrīn, yā Rabbu ij’alnā laka shukran wa īmānan wa ‘itisāman bika. Āmīn yā Rabbal ‘ālamīn.

Sevmediğin Birinin Gitmesi için Hangi Dua Okunur?

Sevmediğin birinin gitmesi için aşağıdaki dua okunur:

Allahumma yā ḥannānu yā mannānu, yā wadūdu yā wahhābu, yā dhāl-jalāli wal-ikrāmi, yā dhāṭ-ṭūli wal-in’āmi, yā dhāl-manni waṣ-ṣafā’i, yā dhā ash-shukri wal-ḥamdi, yā dhāl-balā’i wal-barā’i, Allahumma innā nasta’īnuka wa nastaghfiruka wa nu’minu bika wa natawakkalu ‘alayka wa nuthni ‘alaykal khayra wa nashkuruka wa lā nakfuruka wa nakhla’u wa natruku man yafjuruka.

Allahumma imanan bika wa tawakkulan ‘alayka. Allahumma na’ūdhu bika min shurūrina wa min shurūr al-khalā’iq. Allahumma innā nasta’īnuka wa nastaghfiruka wa nu’minu bika wa natawakkalu ‘alayka wa nuthni ‘alaykal khayra wa nashkuruka wa lā nakfuruka wa nakhla’u wa natruku man yafjuruka.

Allahumma innā na’ūdhu bika min shurūrina wa min shurūr al-khalā’iq. Yā Rabbu ij’alnā laka shukūrīn, yā Rabbu ij’alnā laka shukran wa īmānan wa ‘itisāman bika. Āmīn yā Rabbal ‘ālamīn.

Düşmanın Defolup Gitmesi için Okunacak Dua Hangisidir?

Düşmanın defolup gitmesi için okunacak Türkçe dua aşağıdadır:

Allahım, biz sana sığınıyoruz, senden bağışlanma diliyoruz, sana inanıyoruz, sana güveniyoruz, senin iyiliğini takdir ediyoruz, sana şükrediyoruz, sana karşı nankörlük etmiyoruz, seni övüyoruz ve senden ayrılıp seni terk edenlerin kötülüklerinden sana sığınıyoruz.

Allahım, sana iman ediyor ve sana güveniyoruz. Allahım, bizden ve yaratıkların kötülüklerinden sana sığınıyoruz. Ey Rabbimiz, bizleri sana şükredenler yap. Ey Rabbimiz, bize sana şükür, inanç ve sana sımsıkı sarılma ver. Amin.

Tüm bunların dışında ibadetlerimizi aksatmamalı, “defolmak” gibi keskin kelimeler kullanmak yerine herkes için hayır ve iyilik dilemeliyiz. Tuz ile uzaklaştırma duası istemediğiniz birinin sizden uzaklaşması için işe yarayabilir.

Bu İçerikler İlginizi Çekebilir