Dualar, Türkçe Okunuşları ve Anlamları

Can Sıkıntısı için Okunacak Dua

Can sıkıntısı için okunacak dua ve bu duaların faydalarını bu yazımızda paylaşacağız. Can sıkıntısı günlük hayatımızı olumsuz etkileyebilecek ve motivasyonumuz için sorun olacak bir problemdir ancak bu durumu dua ile çözebiliriz. Can sıkıntısı ile başa çıkmak için birçok yöntem olsa da duanın gücü ve manevi desteğin yeri bambaşkadır.

Can Sıkıntısını Geçirmek için Hangi Dua Okunur?

Can sıkıntısı için aşağıdaki duaları okuyun.

Allahümme inni es’elüke raḥmeten min ʿindike tuḥayyī bihā ḳalbi ve tuṣḥiḥu bihā ʿamali ve tujīru bihā ḥaznī. Allahümme inni ʿabdüke ve ʾibnu ʿabdike ve ʾibnu ʾamateke, ṣaġīrun ḍaʿīfun, ʾastaġīru ilayke min ḥaznī ve ḫammi, fa-farriġ ʿanni ḥaznī ve yaṣṣir ʿamrī. Allahümme inni ʾasʾaluke ʿilmā nāfiʿan wa rizqan ḥalālan wa ʿamalā maqbūlan.

Allahümme inni ʾasʾaluke ʿafāyen min külli ḏanbin wa ʿawfiyeten min külli balāʼin wa ṣabrā ʿalā külli muṣībah. Allahümme la ilahe illa ente, ya ḥaiyu ya ḥayyimu, ya raḥmanu ya raḥīmu, aṣliḥ li ṣḥāḥi wa ṣḥāḥi ahlī wa mali wa waladī wa ʾahlī wa ḥamāmin wa ḥamāmi ahlī wa ṣalawātu wa salamu ʿalā rasūlillāh.

Can Sıkıntısına İyi Gelen En Etkili Dua

Can sıkıntısına iyi gelen en etkili dualar şu şekildedir:

  1. Allahümme innî eûzü bike minel-hemmî vel-hüzni, ve eûzü bike minel-acezi vel-kasli, ve eûzü bike minel-cübni vel-buhli, ve eûzü bike min ğalabetid-dayni ve kahrir-ricâl.
  2. Rabbi innî limâ enzeltâ ileyye min hayrin fekir.
  3. Rabbişrahli sadrî ve yesir lî emrî ve hlu’l ‘uğdeten min lisânî yefkahû kavli.
  4. Lâ ilâhe illallâhul azîmul-halîmul, lâ ilâhe illallâhu rabbul-‘arşil azîm, lâ ilâhe illallâhu rabbus-semâvâti ve rabbul-ardı ve rabbul-‘arşil kerîm.
  5. Hasbünallâhu ve ni’mel vekîl.
  6. Rabbiğfir lenâ ve li-ihvâninâlladhîne sabaqûnâ bil-îmân, ve lâ taj’al fî qulûbinâ ğhillâllillâdhîna âmenû, Rabbena innaka raufun rahîm.
  7. Rabbiğfir lenâ ma kaddemnâ ve ma aharnâ ve mâ ahsarnâ ve mâ alanntâ ve mâ ente a’lemu bih minnâ. Ante’l-mukaddimu ve ente’l-muahhiru, lâ ilâhe illâ ente.
  8. Allâhumme ente rabbî, lâ ilâhe illâ ente, halaktenî ve ene ‘abduke ve ene ‘alâ ahdike ve va’dike mesteta’tü, eûzü bike min şerri mâ sene’tü, ebû’u leke bi ni’metike aleyye ve ebû’u bi zenbî, fegfir lî, feinnehu lâ yağfîrüz-zünûbe illâ ente.
  9. Allâhumme innî eûzü bike minel-buhli ve eûzü bike minel-cübni, ve eûzü bike en uradda ilâ erzeli’l-umûri, ve eûzü bike min fitnetid-dunyâ ve azâbi’l-kabr.

Can sıkıntı için dua etmek tek başına yeterli gelmeyebilir, bu nedenle vakit namazlarınızı düzenli kılmayı unutmayın. Namaz hakkında daha fazla bilgi edinmek için namaz nedir içeriğimize mutlaka göz atın.

Bu İçerikler İlginizi Çekebilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir