Dualar, Türkçe Okunuşları ve Anlamları

Eşinin Seni Sevmesi için 44 Kere Okunacak Dua

Eşinin seni sevmesi için 44 kere okunacak dua ile sevginizi yeniden canlandırabilir ve ilişkinizi daha sağlam temellere oturtabilirsiniz. Evlilikte sevgi ve anlayış, mutlu ve sağlıklı bir birlikteliğin temel taşlarıdır. Günlük hayatın getirdiği stres ve sorunlar, eşler arasındaki iletişimi ve sevgiyi olumsuz etkileyebilir.

Bu tür durumlarda manevi yöntemlere başvurarak Allah’tan yardım dilemek ve dualarla sevgi bağlarını güçlendirmek, ilişkinizin huzur ve mutluluğunu artırabilir. Eşinin seni sevmesi için bu duayı 44 kere okumak, kalpleri birbirine daha yakın hale getirir ve aranızdaki sevgi bağını kuvvetlendirir.

Eşinin Seni Sevmesi için 44 Kere Okunacak Dua Hangisidir?

Eşinin seni sevmesi için 44 kere okunacak dua aşağıdadır.

Allahümme el-tıf bi kalbi zawji ve cerib kalbehü ileyye. Rabbi heb li min ledunke meveddeten fi kalbi zawji. Allahümme elqı meveddeti fi kalbi zawji ve ehli. Allâhumme innî es’elüke hubbeke ve hubbe men yuhibbuke ve’l-amele el-ladî yûsılunî hubbeke. Rabbî inni a’budüke bi rakbeti ve lisânî ve bi kalbî ve bi basarî ve bi sem’î ve bi quwwatî kulliha. Allahumme inni a’budüke bi rakbeti ve lisânî ve bi kalbî ve bi basarî ve bi sem’î ve bi quwwatî kulliha

Bu duayı 44 kere içtenlikle ve düzenli olarak okumak, eşler arasındaki manevi bağı güçlendirebilir. Bu dua, Allah’tan sevgi ve bağlılık istemenin güzel bir yoludur. Ayrıca eşler arasındaki soğukluk için dua okumak ve ardından günlük ibadetlerimizi yerine getirmek de bu duanın faziletlerini arttıracaktır.

Eşinin Sevmesi için Okunması Gereken Dualar Hangileridir?

Eşinin ve kocanın sevmesi için okunması gereken dualar şunlardır:

 • Allahümme ic’al mehabbeti fi kalbi zawji ve icma’na fi khayr.
 • Ya Vedud, ya Latif, icma’ beyni ve beyne zawji bi mehabbetik.
 • Allahümme zidni mehabbeten fi kalbi zawji ve ic’alna min es-salihin.
 • Rabbi ic’alni nura aynay zawji ve mil’ kalbihi.
 • Ya Rabbi, ente el-lezi tüellifu beyn el-kulub, ellif beyni ve beyne zawji bi mehabbetik.
 • Allahümme erzukni mehabbeti zawji ve ic’alni qurrat aynih.
 • Ya Hayyu, ya Qayyum, icma’ beyni ve beyne zawji bi’l-mehabbeti ve’r-rahmeh.

Eşin Sevgisini Kazanmak için Hangi Dua Okunur?

Eşin ve kocanın sevgisini kazanmak için şu dua okunur:

Allahümme ic’al mehabbeti fi kalbi zawji kema cealte mehabbeti Yusuf fi kalbi Züleyha, ve ic’alni qurrat aynih ve mil’e kalbih, ve erzukna hayaten saideten meliyeten bi’l-mehabbeti ve’r-rahmeh. Ya Rabb’el-alemin.

Eşin sevgisini kazanmak için okunacak bu dua, eşler arasındaki sevgi ve özlemi arttırmak için okunabilecek güçlü bir duadır. Ayrıca kocayı kendine bağlamak için dua okumak isterseniz bu dua da faydalı olacaktır.

Hz. Yusuf ve Züleyha arasındaki derin sevgi ve bağlılık örnek alınarak yapılan bu dua, Allah’tan eşler arasında da aynı derin sevginin ve bağlılığın oluşmasını dilemektedir. Bu duayı içtenlikle ve düzenli olarak okumak, eşler arasındaki sevgi bağını kuvvetlendirebilir ve ilişkinizi daha mutlu ve huzurlu bir hale getirebilir. Manevi destekle sevgi ve özlem duyguları pekişir, aranızdaki bağ daha da güçlenir.

Eşimin Beni Sevmesi için Zikir

Eşimin beni sevmesi için zikir okumak istiyorum diyorsanız aşağıdaki zikir eşinizin ve kocanızın sizi sevmesini sağlayacaktır.

 1. Subhanallah
 2. Alhamdulillah
 3. Allahuekber
 4. La ilahe illallah
 5. İnşallah
 6. Maşallah
 7. Sübhanallah ve bi hamdihi
 8. Sübhanallahil azim
 9. La havle vela kuvvete illa billah
 10. La ilahe illa ente subhaneke inni kuntu minezzalimin
 11. Tebbarekallah
 12. Elhamdulillahi rabbil alemin
 13. Lailahe illallah, vahdehu la şerike leh

Eşimin beni sevmesi için zikir okumak istiyorum diyen kişilerin bu zikirleri 44 kere okuyarak eşiyle arasındaki sevgi ve bağlılığı pekiştirebilir.

Bu İçerikler İlginizi Çekebilir