Dualar, Türkçe Okunuşları ve Anlamları

Sevgiliyle Aradaki Soğukluğu Gidermek için Dua

Sevgiliyle aradaki soğukluğu gidermek için dua, ilişkilerde zaman zaman karşılaşılan bir sorunları düzeltmek için başvurulan manevi bir yoldur. İnsan ilişkilerinin karmaşıklığı içinde dua etmek hem ruhu güçlendirir hem de duygusal bağları kuvvetlendirir.

Sevgiliyle aradaki soğukluğu gidermek için dua, birbirinize olan bağlılığınızı arttırmanın güçlü bir yöntemidir. İçten ve samimi dualar, iletişimi derinleştirir ve sevgilinizle aranızdaki engelleri aşmanıza yardımcı olabilir. Bu blog yazısında, sevgiliyle aradaki soğukluğu gidermek için dua konusunda etkili yöntemleri bulacaksınız.

Sevgiliyle Aradaki Soğukluğu Gidermek için Okunacak Dua Hangisidir?

Sevgiliyle aradaki soğukluğu gidermek için okunacak dua şöyledir:

Ya Hayyu Ya Qayyum, bi rahmatika astagheeth, aslih li sha’ni kullah, wa la takilni ila nafsi tarafata ‘aynin. Rabbana wa la tahmil alayna isran kama hamaltahu alal-ladheena min qablina. Rabbana wa la tuhammilna ma la taqata lana bih. Rabbana la tu’akhidhna in nasina aw akhta’na. Rabbana hablana min azwajina wathurriyyatina qurrata a’yunin waj’alna lilmuttaqeena imama.

Bu dua, sevgilinizle aranızdaki soğukluğu gidermek için kalbinizden samimiyetle okunmalıdır. İlahi yardımı talep ederek ilişkinizdeki dengesizlikleri gidermeye yönelik bir adım atabilirsiniz. Allah’ın merhameti ve gücüyle, birlikte yaşadığınız zorlukları aşmanıza destek olur. Ayrıca eşler arasındaki soğukluk için dua okuyabilir ardından nafile namazlar kılarak duanın faziletini ve etkisini de arttırabilirsiniz.

Aradaki Soğukluğun Kalkması için Hangi Dua Okunur?

Eş, koca, sevgili ya da arkadaşla aradaki soğukluğun kalkması için şu dua okunur:

Rabbana atina fi’d-dunya hasanatan wa fi’l-akhirati hasanatan wa qina ‘adhaban-nar. Rabbi inni lima anzalta ilayya min khayrin faqir. Rabbi evsic lī fī sadrī ve yessir lī emrī ve ḥullu ʿuqdatean min lisānī yafqahū qawlī. Allâhumme iste’nis qalbi bi-ḏikrik ve unsıhi bi-ḥubbik ve alhimni şukrak ve a’idhni min sirrik. Allâhumme ellif beyne qulûbinâ ve asliḥi zâta beyniinâ ve menjadikanâ min el-muttaqîna el-mutevâsilîna fil-hayri

Eşler Arası Soğukluk için Hangi Esmalar Okunur?

Eşler arası soğukluk için aşağıdaki esmalar okunur:

 1. El-Vedud (الودود) – Sonsuz Sevgi Sahibi
 2. Er-Rahîm (الرحيم) – Merhametli
 3. El-Muhibb (المحب) – Seven
 4. El-Kebir (الكبير) – Büyük
 5. El-Muhyî (المحيي) – Dirilten
 6. El-Kerîm (الكريم) – Cömert
 7. El-Vâsi’ (الواسع) – Her Şeyi Kapsayan
 8. El-Mennân (المنان) – Sonsuz Lütuf Sahibi
 9. El-Muğnî (المغني) – Zenginlik Veren
 10. El-Hafîz (الحفيظ) – Koruyucu
 11. El-Mucîb (المجيب) – Dua’yı Kabul Eden
 12. Er-Rahmân (الرحمن) – Sonsuz Rahmet Sahibi
 13. El-Kâdir (القادر) – Her Şeye Gücü Yeten
 14. El-Hakîm (الحكيم) – Hikmet Sahibi
 15. El-Latîf (اللطيف) – Nazik ve Şefkatli

Yukarıdaki Esmaül Hüsna’ları okuduktan sonra şükür namazı kılmak ve Allah’a yalvarmak sevapları arttıracak ve dileklerimizin kabul olmasını sağlayacaktır. Ayrıca bu esmaları okumanın bir sınırı yoktur ancak isteğe bağlı olarak her ismin belirli bir sayıda veya belirli bir zaman diliminde okunması uygundur. Kimi insanlar bu esmaları günlük zikirlerinde belirli bir sayıda okurken, kimileri de bunları belirli bir zaman diliminde okuyabilirler. Önemli olan niyetin samimiyeti ve düzenliliğin sağlanmasıdır.

Bu İçerikler İlginizi Çekebilir